Półkolonie z Policją - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Półkolonie z Policją

Data publikacji 10.08.2015

Stopniccy policjanci zorganizowali spotkanie z dziećmi i młodzieżą na półkolonii w Ratajach Słupskich. Hasłem przewodnim było bezpieczeństwo i zdrowy styl życia podczas wakacji.

W upalny piątek podczas organizowanych półkolonii przez podstawówkę w Ratajach Słupskich, dzielnicowi z Komisariatu Policji w Stopnicy zorganizowali pogadankę na temat szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych. Przewodnim hasłem spotkania było Stop Dopalaczom. Było to kolejne tego typu spotkanie stróżów prawa z uczniami na terenie naszego powiatu.

W czasie pogadanki uczestnicy kolonii dowiedzieli się o zagrożeniach zdrowotnych w przypadku zażywania środków odurzających oraz o konsekwencjach prawnych ich posiadania.  Policjanci przestrzegali przed zgubnymi skutkami  zażywania substancji psychoaktywnych, narkotyków i dopalaczy. Mundurowi przypominali także o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą i korzystania z różnego rodzaju kąpielisk.  Dzielnicowi zaprezentowali wyposażenie  używane w służbie przez policjantów prewencji, które młodzież mogła obejrzeć i założyć na siebie, by choć na chwilę poczuć się stróżem prawa.

Półkolonie odwiedzili również funkcjonariusze buskiej drogówki. Młodzież z dużym zainteresowaniem słuchała ich cennych wskazówek przypominających o podstawowych zasadach bezpiecznych zachowań na drodze.

Dużą atrakcją uczestników kolonii była także możliwość zrobienia sobie odcisków palców i dłoni przy stoliku technika kryminalistyki.  Pobrudzone na czarno ręce dawały dzieciom dużo zadowolenia, uśmiechów i relaksu. Kartki papieru z odciskami, dzieci mogły zabrać sobie do domu na pamiątkę.

Opr. JG.

KPP Busko-Zdrój

  • Policjant prowadzi pogadankę wśród dzieci
  • Policjant Zespołu Ruchu Drogowego rozmawia z uczestnikami półkolonii
  • Policjant rozmawia z dziećmi
  • Technik kryminalistyki pobiera odciski palców