Kolejne prawa jazdy zatrzymane - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne prawa jazdy zatrzymane

Data publikacji 10.08.2015

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu buskiego policjanci za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali łącznie 5 praw jazdy. „Rekordzistą” został 18 –latek, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 101 km/h.

Przekroczenie prędkości jest najczęstszą przyczyną tragicznych wydarzeń na naszych drogach, dlatego też każdego dnia funkcjonariusze bacznie przyglądają się zachowaniu uczestników ruchu drogowego.  

Wczoraj policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Busku zatrzymali do kontroli drogowej szybko poruszającego się osobowego volkswagena. W terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził on z prędkością 151km/h. 18 – letni mieszkaniec gminy Stopnica musiał czasowo pożegnać się ze swoim prawem jazdy. W ciągu minionego weekendu mundurowi za nadmierne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym zatrzymali łącznie 5 praw jazdy.

Przypominamy!

Od 18 maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym i zgodnie z art. 135 ust. 1a. Policjant zatrzyma prawo jazdy w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Opr. DN

Źródło: KPP w Busku Zdroju

  • Logo Policja