Uwaga upały!!! - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga upały!!!

Data publikacji 11.08.2015

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed najbliższymi upalnymi dniami, a my przypominamy o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z kąpielisk oraz uroków słonecznej pogody. Dodajmy, że od początku wakacji świętokrzyscy policjanci odnotowali 6 przypadków utonięć osób.

Przez najbliższe trzy dni Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie prognozuje, że maksymalna temperatura może wynieść do 35°C. W związku z tym apelujemy do wszystkich, aby w tych dniach kierować się przede wszystkim rozwagą i zdrowym rozsądkiem.

PRZYMOMINAMY!!!

Sprzyjająca pogoda, wysokie temperatury i słońce sprawiają, że właśnie nad wodą wypoczywamy najchętniej. Jednak jezioro czy morze to nie tylko relaks i odpoczynek, ale także mnóstwo zagrożeń. To przede wszystkim tutaj liczy się pilna uwaga i przezorność urlopowiczów. Przecenienie własnych umiejętności podczas kąpieli i niedostateczna opieka nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach.

Pozostawianie dzieci lub zwierząt domowych w szczelnie zamkniętych pojazdach naraża je na niebezpieczeństwo przegrzania organizmu, które może doprowadzić do zagrażających życiu urazów narządów wewnętrznych oraz udaru cieplnego.

W tak gorące dni należy zachować szczególną ostrożność na obszarach leśnych. Postępowanie według podstawowych zasad bezpieczeństwa pozwoli uniknąć powstania pożaru.

Aby zapobiegać niepotrzebnym wypadkom apelujemy również o szczególną ostrożność podczas wykonywania prac polowych. Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, niezachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, zmęczenie, a także rutyna może doprowadzić do nieszczęścia. Niestety ofiarami wypadków na wsi są także dzieci.

W związku z obecnie panującymi upałami bądźmy rozsądni i odpowiedzialni.

Opr: MT

Źródło: CBPM w Krakowie/ KWP w Kielcach