Na rodzinnym pikniku ostrzegali przed dopalaczami - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na rodzinnym pikniku ostrzegali przed dopalaczami

Data publikacji 11.08.2015

Stopniccy policjanci uczestniczyli w pikniku rodzinnym w Komorowie. Podczas spotkania z uczestnikami festynu, przestrzegali przed zgubnymi skutkami zażywania substancji psychoaktywnych. To już kolejne spotkanie pod hasłem „Stop Dopalaczom”.

W minioną niedzielę mundurowi z Komisariatu Policji w Stopnicy, podczas festynu rodzinnego w Komorowie, zorganizowali pogadankę na temat szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych. Jest to kolejne z zaplanowanych spotkań, które odbywają się na terenie powiatu buskiego. Hasłem przewodnim cyklu spotkań jest myśl „Stop Dopalaczom”.  

W czasie spotkań, młodzież i dorośli dowiadują się o zagrożeniach zdrowotnych w przypadku zażycia środka odurzającego oraz konsekwencjach prawnych ich posiadania. Policjanci przestrzegają przed zgubnymi skutkami zażywania substancji psychoaktywnych, narkotyków oraz dopalaczy.

W związku z panującymi upałami, mundurowi przypomnieli również o zasadach bezpiecznego zachowania nad wodą. Dla chętnych zorganizowali pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. O metodach zabezpieczania śladów kryminalistycznych opowiadał technik. Kto nie bał się pobrudzić rąk, mógł odbić swoje odciski linii papilarnych na kartce papieru.

Opr. TP

  • Uczestnicy pikniku rodzinnego
  • Dzieci podczas zajęć na stanowisku technika
  • Za kierownicą radiowozu choć przez chwilę można było poczuć się policjantem