Zatrzymany z amfetaminą i marihuaną - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z amfetaminą i marihuaną

Data publikacji 14.08.2015

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku - Zdroju zatrzymali wczoraj 30 – letniego mężczyznę. Funkcjonariusze znaleźli przy nim metalowe pudełko z zawartością suszu roślinnego oraz zawiniątko foli z białym proszkiem. Ustawodawca za posiadanie środków odurzających przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Buscy kryminalni uzyskali wczoraj informację, że 30 – latek poruszając się osobowym volkswagenem, może mieć przy sobie narkotyki.  Podczas patrolu Buska – Zdroju, na jednej z ulic wyjazdowych z miasta zauważyli poszukiwanego volkswagena. Po chwili pojazd został zatrzymany do kontroli. W środku siedziała jedna osoba. Był to 30 – letni mieszkaniec Buska – Zdroju.

Podczas przeszukania, funkcjonariusze znaleźli przy nim metalowe pudełko z zawartością suszu roślinnego oraz zawiniątko foli aluminiowej z białym proszkiem. Zabezpieczony susz roślinny po przebadaniu na testerze narkotykowym zidentyfikowano, jako marihuana. Biały proszek wstępnie rozpoznano, jako amfetamina. Substancje zabezpieczono do dalszych badań laboratoryjnych.   

Mężczyzna został przesłuchany i po wykonaniu wszystkich czynności zwolniony. Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczone substancje to narkotyki, mężczyźnie za posiadanie środków odurzających może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Substancje znalezione i zabezpieczone przy 30 - latku.