Bądź bezpieczny nad wodą - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bądź bezpieczny nad wodą

Data publikacji 14.08.2015

Zbliża się kolejny upalny wakacyjny weekend. To doskonały pretekst do skorzystania z orzeźwiających kąpieli w jeziorach czy rzekach. Tak jak przed każdym weekendem, gdy tylko zaczyna robić się ciepło, tak również teraz policjanci apelują o ostrożność nad wodą. Przypominają, aby pod żadnym pozorem nie wchodzić do niej pod wpływem alkoholu – nawet najmniejsza jego ilość, w połączeniu z wysoką temperaturą, powoduje obniżenie koncentracji oraz problemy z koordynacją ruchów.

Pamiętajmy również jak niebezpieczne jest skakanie do wody na główkę – zwłaszcza w miejscach, których nie znamy i nie wiemy, jaka jest głębokość zbiornika. Nie wolno także zapominać o kilku zasadach dotyczących wypoczynku nad rzeka czy jeziorem. Zanim zanurzymy nasze ciało w wodzie, należy je stopniowo schładzać – nie należy wchodzić do niej gwałtownie, ponieważ istnieje duże ryzyko doznania szoku termicznego. Pamiętajmy, że nie należy pływać od razu po spożyciu posiłku. Ponadto nie zapominajmy, że na kąpieliskach obowiązują regulaminy, do których dla bezpieczeństwa własnego i innych osób, powinniśmy się bezwzględnie stosować.  

Przypominamy, że w miejscach oznaczonych znakiem zakazu kąpieli, pod żadnym pozorem nie wolno wchodzić do wody. Pomimo, że tafla wody w tym miejscu może wyglądać niegroźnie, pod wodą może czaić się śmiertelne niebezpieczeństwo.  

  • Policyjny patrol na kompielisku
  • Strzeżona plaża
  • Policyjny patrol na kompielisku