Bezpieczny Weekend - podsumowanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczny Weekend - podsumowanie

Data publikacji 17.08.2015

W trakcie minionego weekendu, od piątku 14 sierpnia do niedzieli 16 sierpnia - na drogach powiatu buskiego doszło do 7 zdarzeń drogowych. Policyjne statystyki nie odnotowały rannych i ofiar śmiertelnych. Jest to w pewnej mierze zasługa wzmożonych kontroli policyjnych. Mundurowi zatrzymali 6 praw jazdy.

Działania "Bezpieczny weekend" trwały od piątku do niedzieli. Kierujący mogli w tych dniach spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach powiatu buskiego. Policjanci  zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych. W trakcie kontroli, czterem kierującym zatrzymano prawa jazdy. Powodem było przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Kolejnym dwóm kierującym policjanci zatrzymali prawa jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W przypadku tych kierujących, o dalszym losie prawa jazdy zdecyduje sąd. Policjanci drogówki ujawnili jednego kierującego, który prowadził pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. W myśl znowelizowanych przepisów jest to przestępstwo za popełnienie, którego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze w dużej mierze zależy od nas samych, od naszej kultury jazdy, szeroko rozwiniętej wyobraźni oraz przewidywania.

Opr. TP