Policjanci zabezpieczali przejazd pielgrzymki rowerowej - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczali przejazd pielgrzymki rowerowej

Data publikacji 20.08.2015

Buscy policjanci brali udział w zabezpieczeniu trasy, po której jechała III Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Wczoraj rowerzyści wyjechali z Kielc i dojechali do Wiślicy. Nad bezpieczeństwem pielgrzymów oraz innych uczestników ruchu czuwali funkcjonariusze ruchu drogowego.

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego buskiej komendy zabezpieczali wczoraj trasę przejazdu III Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę. Rowerzyści dojechali bezpiecznie do wyznaczonego celu. Dzisiaj wyjadą z Wiślicy i udadzą się do miejscowości Mnichów w powiecie jędrzejowskim. Policjanci pomagali rowerzystom w bezpiecznym pokonaniu trasy, jak również zadbali o płynność ruchu na drogach lokalnych. Stróże prawa starali się, aby wszyscy czuli się bezpiecznie i żeby nie dochodziło do zdarzeń w ruchu drogowym.

W pielgrzymce bierze udział około 500 rowerzystów. Wszyscy uczestnicy ubrani są w kamizelki odblaskowe, co znacznie poprawia ich widoczność, a tym samym bezpieczeństwo na drodze.

Policjanci przypominają kierującym, aby przy wyprzedzaniu zachowali szczególną ostrożność, a zwłaszcza bezpieczny odstęp od wyprzedzanego pojazdu lub uczestnika ruchu. W razie wyprzedzania roweru odstęp ten nie może być mniejszy niż 1 metr.

Opr. TP

  • Uczestnicy III Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę
  • Uczestnicy III Rowerowej Pielgrzymki na Jasną Górę
  • Radiowóz policyjny pilotujący pielgrzymów
  • Uczestnicy pielgrzymki na trasie