Policjanci zatrzymali 5 praw jazdy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 5 praw jazdy

Data publikacji 24.08.2015

W trakcie minionego weekendu policjanci prewencji na drogach powiatu buskiego zatrzymali łącznie 5 praw jazdy za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Od piątku do niedzieli  mundurowi buskiej komendy policji zatrzymali 3 kierowców osobówek za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Rekordzista jechał z prędkością  110 km/h w terenie zabudowanym, przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 60 km/h.  Prawa jazdy  straciło również 2 kierowców za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym. W jednym przypadku 20 – latek kierujący  osobowym Oplem, z pełną prędkością jaką się poruszał  najechał  na zwalniające przed nim Audi.

Przypominamy, że od 18 maja 2015 r. obowiązują zmiany w Ustawie Prawo o Ruchu Drogowym. Zgodnie z art. 135 ust. 1a. policjant zatrzyma prawo jazdy w przypadku ujawnienia czynu polegającego na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym.

Zgodnie z art. 86 par. 1 i 3 Kodeksu Wykroczeń funkcjonariusz policji zatrzyma prawo jazdy w przypadku  rażącego  naruszenia przepisów związanych z wykonywaniem niekontrolowanego manewru skutkującego powstaniem realnego zagrożenia w ruchu drogowym, bądź zagrożenia życia albo zdrowia uczestnika ruchu drogowego.

Najczęstszą przyczyną tragicznych wydarzeń na naszych drogach jest przekroczenie prędkości oraz rażące naruszenie przepisów przez ich uczestników .

Każdego dnia funkcjonariusze pełniący służbę na drogach bacznie przyglądają się zachowaniu zmotoryzowanych oraz pieszych uczestników ruchu .  

 

Opr. JG

KPP Busko-Zdrój

  • Pomiar prędkości przez policjanta