„Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie buskim - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły” w powiecie buskim

Data publikacji 25.08.2015

We wtorek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dzieci ponownie zasiądą w szkolnych ławkach. Przez pierwszy tydzień nowego roku szkolnego, nad bezpieczeństwem naszych milusińskich czuwać będą policjanci. Tak będzie również w powiecie buskim. Przy szkołach podstawowych usytuowanych w pobliżu ulic, gdzie natężenie ruchu pojazdów i pieszych jest duże, mundurowi będą mieć baczenie na zachowania wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza tych najmłodszych.

Akcja „Bezpieczna droga do szkoły” jest skierowana nie tylko do uczniów i ich rodziców, ale także do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Założeniem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz ich skutków poprzez propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

Na terenie Buska – Zdroju, policjanci będą pełnić służbę w rejonie Szkoły Podstawowej nr 1 na ulicy T. Kościuszki i ul. M. Kopernika, Szkoły Podstawowej nr 2 na skrzyżowaniu ulic J. Korczaka i Bohaterów Warszawy oraz Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. W. Grotta. Funkcjonariusze będą nadzorować również okolice szkoły w miejscowości Dobrowoda.

W ramach prowadzonej akcji policjanci będą reagować na wszelkiego rodzaju wykroczenia i czyny karalne stwarzające zagrożenie dla dzieci i młodzieży. Jednym z poważniejszych wykroczeń jest nieustąpienie przez kierującego pojazdem pierwszeństwa pieszym znajdującym się na przejściu. Za to wykroczenie taryfikator przewiduje mandat karny w kwocie 350 złotych oraz 10 punktów. Jeżeli chodzi o pieszych, najczęściej popełniają wykroczenie polegające na naruszeniu obowiązku korzystania z przejść dla pieszych podczas przechodzenia przez jezdnię, za co grozi mandat karny w kwocie 50 złotych.