„Bezpieczny weekend-ostatni weekend wakacji’’- podsumowanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny weekend-ostatni weekend wakacji’’- podsumowanie

Data publikacji 31.08.2015

Buscy policjanci w dniach 28-30 sierpnia 2015 roku prowadzili działania na drogach powiatu pod nazwą „Bezpieczny Weekend”. Głównym celem było zminimalizowanie i zapobieganie zdarzeniom drogowym powstającym w związku z lekceważeniem podstawowych norm i zasad obowiązujących w ruchu drogowym.

W trakcie minionego weekendu, od piątku 28 do niedzieli 30 sierpnia - na drogach powiatu buskiego doszło do 7 zdarzeń drogowych. Tragiczne w skutkach okazało się zderzenie rowerzysty z samochodem osobowym marki Skoda, do którego doszło w Pacanowie. W tym wypadku w wyniku odniesionych obrażeń, w szpitalu zmarł 92 – letni rowerzysta. Pozostałe 6 zdarzeń, to kolizje bez osób rannych.

Podczas trwania akcji „Bezpieczny weekend", kierujący mogli spodziewać się zwiększonej ilości patroli ruchu drogowego na drogach powiatu buskiego. Policjanci  zwracali uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących bezpośrednio rzutujące na stan bezpieczeństwa na drogach przede wszystkim: nadmierna prędkość, nieudzielanie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe zachowanie się kierujących wobec pieszych. W trakcie kontroli, 3 kierującym zatrzymano prawa jazdy. W 2 przypadkach powodem było przekroczenie prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. Jednemu kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W tym przypadku, o dalszym losie prawa jazdy zdecyduje sąd. Policjanci ujawnili dwóch kierujących, który kierowali pojazdami będąc „na podwójnym gazie”. Funkcjonariusze drogówki ujawnili jednego kierującego, który prowadził pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami. W myśl znowelizowanych przepisów jest to przestępstwo za popełnienie, którego grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Opr. TP