Zatrzymany za kradzież torebek - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za kradzież torebek

Data publikacji 02.09.2015

Kryminalni z Komisariatu Policji w Stopnicy zatrzymali w poniedziałek 45 – letniego mieszkańca gminy Pacanów, którego podejrzewają o kradzież dwóch damskich torebek. Do kradzieży doszło w nocy z 8 na 9 sierpnia br. Za taki czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się w nocy z 8 na 9 sierpnia. Policjanci dostali zgłoszenie, że na jednej z posesji na terenie Pacanowa doszło do kradzieży. Jak się okazało, z przedpokoju zginęły dwie damskie torebki z zawartością przedmiotów osobistych, pieniędzy oraz dokumentów. Poszkodowane oszacowały swoje straty, jedna na 160 zł, druga na 80 zł.

Policjanci przystąpili do analizowania zebranych śladów i typowania sprawcy kradzieży. Ich praca doprowadziła do zatrzymania w miniony poniedziałek podejrzewanego o kradzież mężczyznę. W chwili zatrzymani 45 – letni mieszkaniec gminy Pacanów był nietrzeźwy. Noc spędził w policyjnej celi. Wczoraj składał wyjaśnienie w tej sprawie. Wstępnie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Kodeks Karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności

Opr. TP