Minął tydzień pracy policjantów ruchu drogowego - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Minął tydzień pracy policjantów ruchu drogowego

Data publikacji 04.09.2015

Minął kolejny tydzień pracy policjantów ruchu drogowego. Od ubiegłego piątku do dzisiaj, policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, zatrzymali 5 praw jazdy za znaczne przekroczenie prędkości. Pomimo prowadzonych akcji edukacyjnych, nie wszyscy kierujący pamiętają, aby w terenie zabudowanym zmniejszyć prędkość.

Tylko w mijającym tygodniu, policjanci zatrzymali 5 praw jazdy kierującym, którzy  nie zastosowali się do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym i przekroczyli prędkość powyżej 50 km/h. Ponadto zatrzymali 7 kierujących znajdujących się na „podwójnym gazie” podczas kierowania pojazdem.  

Na drogach powiatu buskiego doszło do 15 zdarzeń drogowych. Tragiczne w skutkach okazało się zderzenie rowerzysty z samochodem osobowym marki Skoda, do którego doszło w Pacanowie. W tym wypadku w wyniku odniesionych obrażeń, w szpitalu zmarł 92 – letni rowerzysta. Pozostałe 14 zdarzeń, to kolizje bez osób rannych.

Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Opr. TP