Za szybko w weekend - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Za szybko w weekend

Data publikacji 07.09.2015

Tylko w ciągu dwóch weekendowych dni, policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 9 praw jazdy. W sobotę i niedzielę aż 8 kierującym mundurowi zatrzymali prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości. Natomiast jeden kierujący pojazdem przekroczył liczbę 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Choć warunki pogodowe, zwłaszcza w niedzielę uległy znacznemu pogorszeniu, nie wszyscy kierujący dostosowali prędkość do zmiennej aury. Aż 8 z nich poruszających się w terenie zabudowany przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h. Niechlubnymi rekordzistami byli dwaj mężczyźni, którzy poruszali się swoimi autami z prędkością 116 km/h w miejscu obowiązywania ograniczenia do „pięćdziesiątki”.

Jednemu kierującemu pojazdem, policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Przypominamy, że przekroczenie dopuszczalnej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Kierowco! Zwolnij, szkoda życia!

Opr. TP