Policjanci uczyli bezpiecznego poruszania się po drodze - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uczyli bezpiecznego poruszania się po drodze

Data publikacji 08.09.2015

Dzisiaj uczniowie „zerówki” ze szkoły w Zbludowicach, spotkali się z policjantami. Celem wizyty funkcjonariuszy było przekazanie uczniom wiedzy na temat podstawowych zasad ruchu drogowego.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali cennych rad policjantów. Mundurowi wskazali, w którym miejscu można przejść przez jezdnię i jak zrobić to bezpiecznie. Przypomnieli, jaki kolor sygnalizacji świetlnej upoważnia do wejścia na jezdnię, a jaki kolor nakazuje czekać przed przejściem. Funkcjonariusze poruszyli temat pojazdów uprzywilejowanych w ruchu, opowiedzieli jak należy się zachować w przypadku spotkania takiego pojazdu na swojej drodze.  Mundurowi zwrócili uwagę jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach po zmierzchu.

Po zakończeniu pogadanki dzieci zaproszono do oglądania radiowozu policyjnego. Każdy mógł zobaczyć jak wyposażony jest policyjny radiowóz. Uczestnicy spotkania mogli zasiąść za kierownicą samochodu, włączyć sygnały dźwiękowe i błyskowe. Dzieci mogły założyć elementy umundurowania policyjnego oraz wyposażenia.

Policjanci rozdali milusińskim odblaski i zachęcali do noszenia ich podczas spacerów. 

Opr. TP

  • Dzieci oglądające policyjny radiowóz
  • Pamiątkowe zdjęcie z policjantami
  • Spotkanie dzieci z policjantem
  • Spotkanie dzieci z policjantem
  • Policjant rozdający elementy odblaskowe
  • Spotkanie dzieci z policjantem