W Tuczępach o bezpiecznej drodze do szkoły - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Tuczępach o bezpiecznej drodze do szkoły

Data publikacji 10.09.2015

We wtorek dzielnicowy z Komisariatu Policji w Stopnicy wraz z funkcjonariuszem Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Tuczępach. W czasie pogadanki policjanci przekazali uczniom wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas spotkania z dziećmi w Tuczępach, policjanci opowiadali jak prawidłowo zachować się na drodze. Omówili jak przejść przez jezdnię i w jakim miejscu należy to zrobić. Mundurowi zwrócili uwagę jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach po zmierzchu. To nie tylko obowiązek, ale również potrzeba zagwarantowania sobie bezpieczeństwa poprzez bycie widzialnym dla kierujących pojazdami. Nosząc odblaski, kierowca jest w stanie zauważyć pieszego z odległości nawet 150 metrów. Ma wtedy czas i miejsce na podjęcie odpowiednich manewrów. Bez elementów odblaskowych kierowca widzi pieszego z odległości 20-30 metrów i nie zawsze zdąży jakkolwiek zareagować. Widzę, nie zawsze znaczy, że jestem widziany.

Mundurowi zwrócili uwagę na zagrożenia w ruchu drogowym wynikające z nieprzestrzegania przepisów. Funkcjonariusze przypomnieli zasady poruszania się na rowerach i omówili obowiązkowe wyposażenie jednośladu.

Opr. TP

  • Policjanci opowiadający o przepisach ruchu drogowego
  • Policjanci opowiadający o przepisach ruchu drogowego
  • Dzieci przymierzające policyjną czapkę
  • Na spacerze z policjantem
  • Spotkanie dzieci z policjantem
  • Policjanci opowiadający o przepisach ruchu drogowego