Tydzień na drogach powiatu buskiego - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień na drogach powiatu buskiego

Data publikacji 11.09.2015

Od ubiegłego piątku do dzisiaj, na drogach powiatu buskiego doszło do 10 zdarzeń drogowych. Policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju, zatrzymali łącznie 23 prawa jazdy.

W ciągu tygodnia, policjanci zatrzymali 18 praw jazdy kierującym, którzy  nie zastosowali się do ograniczeń prędkości w obszarze zabudowanym i przekroczyli dopuszczalną prędkość powyżej 50 km/h. Jedno prawo jazdy zostało zatrzymane za kierowanie pojazdem przez mężczyznę znajdującego się w stanie po użyciu alkoholu. Jednemu kierującemu pojazdem, policjanci zatrzymali prawo jazdy za przekroczenie liczby 24 punktów za naruszenie przepisów ruchu drogowego. W trzech kolejnych przypadkach powodem zatrzymania praw jazdy było spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, poprzez rażące naruszenie przepisów. O dalszym ich losie zdecyduje sąd.    

Na drogach powiatu buskiego doszło do 10 zdarzeń drogowych. W Nowym Korczynie kierujący pojazdem ciężarowym najechał na tył traktora ciągnącego maszynę rolniczą. W tym zdarzeniu poszkodowany został 45 – letni traktorzysta. Pozostałe 9 zdarzeń zakwalifikowano jako kolizje.

Kierowco pamiętaj! Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną wypadków.

Opr. TP

  • Policjant na miejscu wypadku drogowego w Nowym Korczynie