Kolejne zatrzymane prawa jazdy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymane prawa jazdy

Data publikacji 15.09.2015

Nie ma dnia żeby media nie donosiły o kolejnych przypadkach zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h. W sobotę i w niedzielę funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 5 praw jazdy za znaczne przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.

Szczególnym brakiem wyobraźni wykazał się 32 - letni mieszkaniec powiatu gorlickiego, który w sobotni wieczór poruszał się do drodze krajowej nr 73 w gminie Pacanów. Policjanci ruchu drogowego zwrócili uwagę na pojazd marki Ford Fokus. Zmierzyli prędkość i okazało się że, kierujący osobówką poruszał się z prędkością aż 150 km/h. Pomiar został wykonany w obszarze zabudowanym, gdzie administracyjnie prędkość ograniczona jest do 50 km/h. Kierujący przekroczył prędkość o 100 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali 500 zł mandatem i 10 punktami.

W niedzielę rano, funkcjonariusze drogówki pełniący służbę w gminie Stopnica, zwrócili uwagę na pojazd marki Volvo. Zmierzyli prędkość osobówki i okazało się, że kierujący samochodem porusza się z prędkością 140 km/h. Pomiar został wykonany w obszarze zabudowanym, na drodze powiatowej. Mieszkaniec gminy Wiślica, przekroczył prędkość o 90 km/h.  Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali 500 zł mandatem i 10 punktami. Tego samego dnia po południu, w gminie Pacanów, policjanci zatrzymali kierującego fordem. Również on przekroczył dopuszczalną prędkość.  Mężczyzna poruszał się swoim pojazdem z prędkością 122 km/h tj. o 72 km/h za szybko.  Za to wykroczenie policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na trzy miesiące oraz ukarali 400 zł mandatem i 10 punktami.

To tylko trzy przypadki niechlubnych "rekordzistów". Policjanci będą bacznie obserwować kierowców,  którzy rażąco łamią przepisy, mające wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach.

Opr. TP

  • Pomiar prędkości wykonany przez radiowóz z wideorejestratorem
  • Pomiar prędkości wykonany przez radiowóz z wideorejestratorem
  • Pomiar prędkości wykonany przez radiowóz z wideorejestratorem