W Gnojnie policjant mówił o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Gnojnie policjant mówił o bezpieczeństwie

Data publikacji 18.09.2015

W środę dzielnicowy z Komisariatu Policji w Stopnicy odwiedził uczniów szkoły w Gnojnie. Celem spotkania było przypomnienie najmłodszym zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. W spotkaniu, w trzech turach udział wzięli wszyscy uczniowie szkoły.

W trakcie spotkania dzielnicowy przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Omówił, po której stronie drogi należy iść, jeżeli nie ma chodnika, w jakim miejscu można przejść przez jezdnię i jak zrobić to bezpiecznie. Policjant zachęcał do noszenia elementów odblaskowych podczas spaceru. Przypomniał, z czego składa się wyposażenie obowiązkowe każdego roweru. Tylko odpowiednio wyposażonym rowerem można jeździć po drodze publicznej.  

Uczniów starszych klas, policjant zapoznał z konsekwencjami prawnymi posiadania środków zabronionych. Podczas spotkania funkcjonariusz przestrzegał obecnych przed zażywaniem środków odurzających, narkotyków czy też dopalaczy. Rozdał ulotki profilaktyczne przestrzegające młodych ludzi przed  zagrożeniami związanymi z uzależnieniem.

Dla uczniowiów było to bardzo interesujące spotkanie.

Opr. TP  

  • Policjant podczas spotkania z uczniami szkoły