Policjanci odzyskali skradziony telefon - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradziony telefon

Data publikacji 22.09.2015

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju zatrzymali wczoraj 30-letniego mężczyznę. Jest on podejrzewany o kradzież telefonu komórkowego. Do kradzieży doszło w pierwszej połowie sierpnia. Kodeks karny za taki czyn przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego pełniący służbę na terenie Buska-Zdroju, ustalili sprawcę kradzieży telefonu komórkowego. Do kradzieży doszło w pierwszej połowie sierpnia w jednym z osiedli mieszkaniowych na ternie miasta. Wtedy to, jeden z mężczyzn wykorzystując nieuwagę gospodarza, wyszedł z mieszkania wraz z jego telefonem. Wczoraj kryminalni uzyskali informację o tym zdarzeniu i ustalili, że kradzieży mógł dokonać 30-letni mieszkaniec powiatu pińczowskiego. Jeszcze w tym samym dniu dokonali jego zatrzymania. Policjanci odzyskali również skradziony telefon. Pokrzywdzony oszacował swoją stratę na około 800 zł. Jak się okazało, 30 – latek zlecił sprzedaż telefonu swojemu koledze, a ten odsprzedał kradzioną komórkę. Telefon pochodzący z kradzieży ostatecznie trafił w ręce 51-kobiety. Nieuczciwy sprzedawca zapewniał, że telefon pochodzi z legalnego źródła, z salonu operatora telefonii komórkowej.

Konsekwencją czynu, którego się dopuścił się 30-latek, może być nawet kara 5 letniego pobytu w zakładzie karnym.

Policja apeluje do nabywców artykułów z tzw. „okazji”. Przed zakupem należy sprawdzić legalność pochodzenia towaru oferowanego do sprzedaży. Trzeba zażądać okazania faktury lub paragonu potwierdzającego własność towaru. Do produktu powinno być dołączone oryginalne opakowanie oraz gwarancja producenta. W innym przypadku ryzykujemy zakup kradzionego sprzętu i wejście w konflikt z prawem.

Opr. TP

  • Odzyskany telefon
  • Odzyskany telefon