W Szańcu „zaczęli od dorosłych” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W Szańcu „zaczęli od dorosłych”

Data publikacji 25.09.2015

W szkole w Szańcu odbyło się wczoraj kolejne spotkanie w ramach kampanii „Trzeba zacząć od dorosłych”. Podczas wywiadówki, funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju spotkał się z rodzicami uczniów. W trakcie prelekcji, zapoznał zgromadzonych z tematyką zagrożeń związanych z zażywaniem dopalaczy i narkotyków.

Wczorajsze spotkanie, to już kolejna wywiadówka, w której uczestniczył policjant. Wszystko to w ramach kampanii profilaktycznej „Trzeba zacząć od dorosłych”. W trakcie spotkań z rodzicami uczniów, policjant prowadził wykład dotyczący rozpoznawania zjawiska narkomanii. Spotkanie prowadzone jest w formie prezentacji multimedialnej, wzbogacone o część praktyczną. W części praktycznej, rodzice mogą zobaczyć atrapy akcesorii wykorzystywanych do zażywania narkotyków. Policjant przedstawił również wygląd dopalaczy i ich działanie na ludzki organizm.

Głównym celem przeprowadzonej przez funkcjonariusza prelekcji było ograniczenie zjawiska narkomanii wśród młodzieży. Dorośli szkolą się jak rozpoznać osobę będącą pod wpływem środków psychoaktywnych.

Opr. TP

  • Policjant prowadzący spotkanie z rodzicami
  • Policjant prowadzący spotkanie z rodzicami
  • Policjant prowadzący spotkanie z rodzicami