Już zdemontowali maszyny… - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Już zdemontowali maszyny…

Data publikacji 28.09.2015

Soleccy policjanci zatrzymali mieszkańca gminy Szczucin. Jest on podejrzewany o kradzież elementów metalowych z nieczynnej cegielni na terenie gminy Solec – Zdrój. Funkcjonariusze zabezpieczyli przygotowane do wywiezienia elementy. Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek przed południem, uwagę policjantów patrolujących teren gminy Solec – Zdrój zwrócił zaparkowany Volkswagen Golf. Pojazd stał w ustronnym miejscu w pobliżu nieczynnej cegielni. W samochodzie nie było żadnych osób. Policjanci postanowili rozejrzeć się.  Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju, usłyszeli hałas dobiegający z budynku byłej cegielni. Po wejściu do środka zauważyli trzech mężczyzn rozkręcających maszynę produkcyjną. Jednego z nich zatrzymali. Był to 26 – latek, mieszkaniec gminy Szczucin.  Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

Mundurowi zabezpieczyli na miejscu porozkręcane maszyny oraz inne elementy przygotowane do wywiezienia. Okazało się, że elementy ważą ponad 800 kg, a ich wartość to prawie 450 zł. Pojazd, którym poruszali się sprawcy zabezpieczono na policyjnym parkingu. Trwa ustalanie miejsca pobytu dwóch wspólników 26 – latka.

Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP