Policjanci pomogli bezdomnemu - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli bezdomnemu

Data publikacji 05.12.2014

Wczoraj policjanci patrolujący teren Buska – Zdroju ustalili miejsce, w którym przebywa bezdomny mężczyzna. 44 – latek nocuje w pustostanie. Dzisiejszą noc spędził w komendzie, gdzie policjant pełniący służbę kontrolnego jednostki zaopiekował się nim i poczęstował gorącą herbatą.

Dzisiejszej nocy temperatura powietrza spadła poniżej 0 stopni Celsjusza. Policjanci patrolujący teren Buska – Zdroju, wiedzieli, że w jednym z niezamieszkałych budynków nocuje bezdomny 44 – letni mężczyzna. Pełniący służbę kontrolnego jednostki asp. szt. Artur Ciba, pojechał do 44 – latka i przywiózł mężczyznę do budynku komendy. Tam poczęstował go gorącą herbatą i pozostawił do rana. Pomimo skomplikowanej sytuacji osobistej bezdomnego mężczyzny, powiadomiono stosowne instytucje w celu objęcia go pomocą.

Trudne warunki atmosferyczne mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i dla życia osób bezdomnych, w podeszłym wieku czy samotnych. Dlatego też policjanci patrolujący ulice w ciągu najbliższych miesięcy będą zwracać szczególną uwagę na miejsca, gdzie takie osoby mogą przebywać.

Prosimy o zainteresowanie się losem sąsiadów bądź innych znanych osób, które są niepełnosprawne, samotne bądź w podeszłym wieku i wymagają pomocy. Jeśli nie będziecie Państwo mogli im pomóc osobiście poinformujcie o nich Ośrodek Pomocy Społecznej bądź Policję. Nie przechodźcie obojętnie również obok osób nietrzeźwych, a szczególnie tych znajdujących się pod znacznym działaniem alkoholu. Państwa telefon na Policję informujący o takich osobach może uratować je przed wychłodzeniem i przed zamarznięciem. Noc spędzona o tej porze roku na wolnym powietrzu przy dodatkowym osłabieniu organizmu może się skończyć tragicznie.

Nie bądźmy obojętni. Informujmy o takich przypadkach korzystając z bezpłatnego nr tel.: 997 lub 112.