Dzielnicowy odwiedził uczniów w szkole - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy odwiedził uczniów w szkole

Data publikacji 01.10.2015

Wczoraj dzielnicowy z Komisariatu Policji w Solcu – Zdroju odwiedził uczniów szkoły w Wiślicy. Wizyta miała na celu przypomnienie przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych. Funkcjonariusz omówił najczęstsze błędy popełniane przez kierujących i pieszych, które są przyczyną wypadków drogowych.

Podczas spotkania z dziećmi w Wiślicy, policjant opowiadał jak prawidłowo zachować się na drodze. Mundurowy zwrócił uwagę jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach po zmierzchu. To nie tylko obowiązek, ale również potrzeba zagwarantowania sobie bezpieczeństwa poprzez bycie widzialnym dla kierujących pojazdami. Nosząc odblaski, kierowca jest w stanie zauważyć pieszego z odległości nawet 150 metrów. Ma wtedy czas i miejsce na podjęcie odpowiednich manewrów. Bez elementów odblaskowych kierowca widzi pieszego z odległości 20-30 metrów i nie zawsze zdąży jakkolwiek zareagować. Widzę, nie zawsze znaczy, że jestem widziany.

Dzielnicowy omówił również jak powinny zachowywać się dzieci podczas nieobecności rodziców w domu. Jakie miejsce wybrać do zabawy, aby było bezpieczne, co robić w przypadku ataku agresywnego psa. Dzieci z zaciekawianiem wysłuchały cennych rad i obiecały, że będą się do nich stosować.

Opr. TP

  • Dzielnicowy podczas spotkania z dziećmi w szkole w Wiślicy