Buskie „niepokonane” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Buskie „niepokonane”

Data publikacji 07.10.2015

Wczoraj w Busku – Zdroju rozpoczął się kurs samoobrony dla kobiet. Policjanci z pomocą Prokuratury Rejonowej oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju, w ramach kampanii społecznej „Niepokonane” rozpoczęli warsztaty dla kobiet. Policyjni instruktorzy technik interwencji, będą uczyć uczestniczki skutecznych sposobów obrony przed atakiem sprawców.

Kurs samoobrony odbywa się w ramach kampanii społecznej „Niepokonane”. Celem przedsięwzięcia jest motywowanie kobiet do troski o własne bezpieczeństwo. W trakcie pięciotygodniowego kursu, panie uczestniczyć będą w zajęciach praktycznych z zakresu samoobrony oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Już wczoraj podczas zajęć inauguracyjnych, kursantki spotkały się z Panią Jolantą Pielechowicz – Prokuratorem z Prokuratury Rejonowej w Busku – Zdroju oraz Panią Bernadettą Pisarczyk – psychologiem z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Busku – Zdroju. Obie prelegentki opowiedziały, jakiej pomocy ze strony podmiotów które reprezentują, mogą spodziewać się pokrzywdzone kobiety. Od przyszłego tygodnia rozpoczną się zajęcia praktyczne, które prowadzić będą policyjni instruktorzy.     

Szkolenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie przychylność Dyrekcji I Liceum Ogólnokształcącego w Busku – Zdroju. Organizatorzy serdecznie dziękują za udostępnienie sali do ćwiczeń.

Opr. TP

  • Wystąpienie Pani Prokurator
  • Prelekcja psychologa
  • Omówienie spraw organizacyjnych