Rozmawiali z policjantem o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmawiali z policjantem o bezpieczeństwie

Data publikacji 09.10.2015

Dzisiaj funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju odwiedził uczniów szkoły w Siesławicach. Wizyta miała na celu przypomnienie przepisów ruchu drogowego dotyczących pieszych. Dla starszych uczniów policjant przygotował prelekcję na temat konsekwencji prawnych za czyny niezgodne z prawem. Szczególną uwagę zwrócił na tematykę substancji psychoaktywnych.

Podczas spotkania z uczniami szkoły w Siesławicach, policjant opowiadał jak prawidłowo zachować się na drodze, aby bezpiecznie dotrzeć do szkoły. Przypomniał, po której stronie drogi należy się poruszać w przypadku braku chodnika. Mundurowy zwrócił uwagę jak ważne jest używanie elementów odblaskowych podczas poruszania się po drogach po zmierzchu. Podkreślił, iż to nie tylko obowiązek, ale również potrzeba zagwarantowania sobie bezpieczeństwa poprzez bycie widocznym dla kierujących pojazdami.

Z uczniami starszych klas w ramach kampanii „Stop dopalaczom”, policjant rozmawiał na temat dopalaczy i narkotyków. Omówił ich negatywny wpływ na ludzki organizm, uświadomił zebranym, jaka może grozić im odpowiedzialność karna za posiadanie substancji zabronionych.  

Opr. TP

  • Policjant podczas spotkania w szkole w Siesławicach