Tydzień Mediacji w powiecie buskim - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tydzień Mediacji w powiecie buskim

Data publikacji 16.10.2015

W ramach obchodów Tygodnia Mediacji w powiecie buskim odbyły się trzy spotkania. W środę – nauczyciele, a dzisiaj młodzież szkolna rozmawiała z mediatorem, sędzią, prokuratorem i policjantem. Zaproszeni goście opowiadali o przebiegu tej formy rozwiązywania sporów.

Wszystko odbyło się w ramach obchodów przypadającego w tym roku w dniach 12 – 17  października, Tygodnia Mediacji. Jednym z celów tych działań jest możliwość spotkania  z mediatorem i uzyskania informacji, co zrobić, żeby skorzystać z tej formy rozwiązywania sporów, jak przebiega postępowanie mediacyjne i jakie przynosi ono korzyści.

W środę odbyło się spotkanie nauczycieli z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku – Zdroju z mediatorem, sędzią, prokuratorem i policjantem. Dzisiaj natomiast taką możliwość miała młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Busku – Zdroju. Każdy z zaproszonych gości opowiadał, na czym polega mediacja. Wyjaśniał, że jest to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego obie strony rozwiązania konfliktu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnej wobec stron i ich konfliktu, czyli mediatora.

Prowadzenie takich spotkań ma na celu popularyzację mediacji i przedstawienia stronom zalet z niej wynikających. 

Opr. TP

  • Tydzień Mediacji w powiecie buskim
  • Tydzień Mediacji w powiecie buskim
  • Tydzień Mediacji w powiecie buskim