Przed Dniem Wszystkich Świętych - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przed Dniem Wszystkich Świętych

Data publikacji 29.10.2015

W związku ze zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, już w październiku większość z nas porządkuje groby najbliższych. Zajęci czynnościami porządkowymi nie zwracamy uwagi na torebki, saszetki, telefony, dokumenty pozostawiane na ławkach czy też w pobliżu grobów. Takie zachowanie to okazja dla złodzieja. Wystarczy im przecież chwila naszej nieuwagi. Świętokrzyscy policjanci apelują o czujność i rozwagę.

Wybierając się na cmentarz przed Dniem Wszystkich Świętych uważajmy na złodziei.

Wystarczy przecież krótka chwila nieuwagi, a możemy stracić nasze cenne mienie. Kradzieże na cmentarzach odbywają się według prostego i podobnego scenariusza. Złodzieje obserwują osobę sprzątającą i wyczekują na moment, gdy ta oddali się, by wyrzucić śmieci lub przynieść wodę. Ich łupem padają przede wszystkim damskie torebki oraz męskie saszetki pozostawione na ławeczkach lub płytach nagrobkowych. Panie, które przyszły na cmentarz same, nawet jeśli odchodzą od nagrobka tylko na chwilę, powinny pamiętać, by zabrać ze sobą torebkę.

Wybierając się na cmentarz zabierajmy tylko to, co będzie nam potrzebne (niezbędne). Nie zabierajmy żadnych dodatkowych dokumentów.

Jeśli będziemy pamiętać o tych kilku zasadach, to unikniemy przykrych konsekwencji oraz nieprzyjemnych formalności, takich jak wyrabianie nowych dokumentów czy blokowanie karty bankomatowej.

W przypadku ujawnienia kradzieży lub zaobserwowania podejrzanie zachowujących się osób, należy niezwłocznie skontaktować się z Policją. Telefon alarmowy 997 lub 112.

źródło: KWP w Kielcach

  • Przed Dniem Wszystkich Świętych