„Trzeba zacząć od dorosłych” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeba zacząć od dorosłych”

Data publikacji 28.10.2015

Dzisiaj policjant i przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Busku – Zdroju przeprowadzili szkolenie dla nauczycieli. Spotkanie odbyło się w internacie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku – Zdroju. W trakcie spotkania z pedagogami ze szkół z terenu miasta, policjant uświadomił zebranym skutki prawne zażywania oraz posiadania dopalaczy i narkotyków.

Dzisiejsze spotkanie było zrealizowane w ramach kampanii „Stop dopalaczom”. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wraz z przedstawicielami „Sanepidu” wzięli udział w konferencji zorganizowanej dla pedagogów z buskich szkół. W trakcie spotkania policjant omówił zebranym, jakie mogą być konsekwencje prawne posiadania dopalaczy, narkotyków czy innych środków psychoaktywnych. Policjant uczył rozpoznawania zjawiska narkomanii. Na przykładach atrap, pokazał wygląd najpopularniejszych narkotyków i akcesorii służących do ich zażywania. Zgromadzeni obejrzeli również film opracowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, wspomagający działania pod nazwą „Trzeba zacząć od dorosłych” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Dopalacze kradną życie”.    

Przedstawiciele „Sanepidu” omówili zgubny wpływ dopalaczy na ludzki organizm. Przedstawili min. przykłady groźnych chorób, które mogą wystąpić po zażyciu dopalaczy.

Opr. TP

  • „Trzeba zacząć od dorosłych”
  • „Trzeba zacząć od dorosłych”