Trzy dni – 18 zatrzymanych praw jazdy - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzy dni – 18 zatrzymanych praw jazdy

Data publikacji 02.11.2015

Tylko w ciągu trzech dni policjanci Zespołu Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju zatrzymali 18 praw jazdy. W piątek, sobotę i niedzielę, aż 17 kierującym mundurowi zatrzymali prawa jazdy za znaczne przekroczenie prędkości. Jeden kierowca stracił prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Warunki pogodowe sprzyjały podróżnym. Część z nich jednak zlekceważyła przepisy ruchu drogowego i nie dostosowała prędkości do wskazań znaków drogowych. Aż 17 kierujących poruszających się w terenie zabudowany przekroczyło prędkość powyżej 50 km/h.

Jednemu kierującemu pojazdem, policjanci zatrzymali prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.  W tym przypadku o dalszych jego losie zdecyduje sąd.  

Policjanci pełniący służbę w rejonach cmentarzy i na trasach naszego regionu, dbali o płynność ruchu. Pomagali w bezpiecznym dotarciu w okolice cmentarzy i odwiedzenie grobów bliskich. Informowali o zmianach w organizacji ruchu, a tam gdzie zachodziła taka potrzeba ręcznie kierowali ruchem. Akcja ,,Znicz 2015’’potrwa dzisiaj do północy. Policjanci cały czas będą monitorować stan bezpieczeństwa na drogach.

Opr. TP

  • Trzy dni – 18 zatrzymanych praw jazdy