Warsztaty z samoobrony zakończone - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty z samoobrony zakończone

Data publikacji 04.11.2015

Po pięciu tygodniach zakończył się wczoraj w Busku – Zdroju kurs samoobrony dla kobiet. Policyjni instruktorzy taktyki i techniki interwencji szkolili uczestniczki tak, aby w sytuacji zagrożenia potrafiły skutecznie poradzić sobie z agresywnym napastnikiem. Jednym z elementów kursu było również udzielanie pierwszej pomocy.

Kurs samoobrony zorganizowany w ramach kampanii społecznej „Niepokonane”, rozpoczął się pięć tygodni temu. W tym czasie uczestniczki szkolenia poznały podstawowe ciosy i kopnięcia oraz techniki obezwładniania napastnika. Z pomocą Harcerskiej Grupy Ratowniczej przeprowadzono szkolenie z udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Zajęcia prowadził kwalifikowany ratownik medyczny Pan Szymon Wójcik.

Wczoraj odbyło się zakończenie warsztatów i wręczenie certyfikatów potwierdzających udział w szkoleniu. W imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Busku – Zdroju certyfikaty wręczył Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Grzegorz Mysior. Podziękował za zaangażowanie i życzył wszystkim Paniom, aby umiejętności, które zdobyły podczas szkolenia, nigdy nie musiały wykorzystywać w codziennym życiu.       

Opr. TP

  • Warsztaty z samoobrony zakończone
  • Warsztaty z samoobrony zakończone
  • Warsztaty z samoobrony zakończone