Trwa kampania „Stop dopalaczom” - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trwa kampania „Stop dopalaczom”

Data publikacji 05.11.2015

Policjant i przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Busku – Zdroju odwiedzili wczoraj szkołę w szpitalu dziecięcym „Górka”. Podczas spotkania z uczniami przestrzegali przed zażywaniem dopalaczy. Policjant uświadomił uczestnikom, jakie konsekwencje prawne mogą ponieść w związku z posiadaniem dopalaczy.

To kolejne spotkanie zrealizowane w ramach kampanii „Stop dopalaczom”. Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wraz z przedstawicielką sanepidu odwiedzili pacjentów i jednocześnie uczniów szpitalnej szkoły. Policjant uświadomił zebranym osobom, jakie mogą być konsekwencje prawne posiadania dopalaczy, narkotyków czy innych środków odurzających. Opowiedział jakie są oznaki zażycia dopalaczy, co się zachować gdy ktoś chce sprzedać dopalacz lub narkotyk uczniowi.

O zgubnym wpływie dopalaczy na ludzki organizm opowiedziała przedstawicielka buskiego sanepidu. Podała przykłady groźnych chorób, które mogą wystąpić po zażyciu środków odurzających. Zwróciła uwagę na zachowanie w kontakcie z osobą, która może być zatruta substancjami psychoaktywnymi.  

Wspólne działania Policji i sanepidu mają uświadomić uczniom jak duże zagrożenie stanowią dla nich dopalacze i narkotyki.

Opr. TP

  • kampania „Stop dopalaczom”