„Trzeba zacząć od dorosłych” w Pacanowie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Trzeba zacząć od dorosłych” w Pacanowie

Data publikacji 06.11.2015

Policjant z buskiej komendy i dzielnicowy z Komisariatu Policji w Stopnicy w ramach kampanii „Trzeba zacząć od dorosłych” udali się do szkoły w Pacanowie. Okazją do odwiedzin była wywiadówka z rodzicami uczniów. Podczas takich spotkań, mundurowi przekazują informacje dotyczące szkodliwości zażywania dopalaczy i narkotyków.

Zorganizowana wczoraj wywiadówka w Szkole Podstawowej w Pacanowie, była okazją do spotkania się policjantów z rodzicami uczniów. W jej trakcie policjanci przeprowadzili pogadankę dotyczącą rozpoznawania zjawiska narkomanii. Omówili także temat konsekwencji prawnych posiadania dopalaczy, narkotyków czy innych środków psychoaktywnych. Na przykładach atrap, opisali wygląd najpopularniejszych narkotyków i akcesoriów służących do ich zażywania. Zgromadzeni obejrzeli również film opracowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, wspomagający działania pod nazwą „Trzeba zacząć od dorosłych” w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Dopalacze kradną życie”.

Rodzice uczniów dzięki takim spotkaniom mogą poszerzać swoją wiedzę dotyczącą dopalaczy  i narkotyków oraz zagrożeń, jakie powodują.

Opr. TP

  • „Trzeba zacząć od dorosłych” w Pacanowie
  • „Trzeba zacząć od dorosłych” w Pacanowie
  • „Trzeba zacząć od dorosłych” w Pacanowie