Wizyta policjanta u buskich gimnazjalistów - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wizyta policjanta u buskich gimnazjalistów

Data publikacji 06.11.2015

Funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju wraz z przedstawicielką „Sanepidu” odwiedzili dzisiaj gimnazjalistów. W trakcie spotkania z uczniami jednej z buskich szkół, przestrzegali przed zażywaniem dopalaczy. Policjant omówił, jakie mogą być skutki prawne ryzykownych zachowań związanych z posiadaniem, handlem czy też udzielaniem dopalaczy i narkotyków.

Wszystko było zorganizowane w ramach kampanii „Stop dopalaczom”. Policjant wspólnie z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Busku – Zdroju odwiedzili uczniów jednego z buskich gimnazjów. Spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmu opracowanego przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach, wspomagającego działania w ramach Ogólnopolskiej Kampanii „Dopalacze kradną życie”. Po wspólnym obejrzeniu filmu, policjant uświadomił zebranym, jakie mogą być konsekwencje prawne posiadania dopalaczy, narkotyków czy innych środków odurzających. Opowiedział, jakie są oznaki zażycia dopalaczy, co zrobić jak ktoś chce sprzedać dopalacz lub narkotyk uczniowi.

Skutki zdrowotne zażywania dopalaczy, omówiła przedstawicielka buskiego „Sanepidu”. Wymieniła kilka groźnych schorzeń, które mogą wystąpić nawet u młodych osób, które zażywały substancje psychoaktywne. Opowiedziała jak udzielić pomocy osobie, która może być zatruta dopalaczami.  

Opr. TP

  • Wizyta policjanta u buskich gimnazjalistów
  • Wizyta policjanta u buskich gimnazjalistów