Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany chciał uciec po kolizji, „zatrzymał się” w policyjnej celi

Data publikacji 09.11.2015

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu włodawskiego, zatrzymany przez buskich policjantów w sobotnie popołudnie. 47 – letni mężczyzna mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu spowodował kolizję drogową, a następnie nie zatrzymując się oddalił się z miejsca zdarzenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.

Wszystko rozegrało się w sobotnie popołudnie. W Busku – Zdroju na skrzyżowaniu ulicy Grotta z ulicą Partyzantów, na możliwość wykonania skrętu w prawo oczekiwała 34 – letnia kobieta, kierująca BMW. W pewnym momencie w tył jej pojazdu uderzył osobowy ford kierowany przez mężczyznę. Kierujący fordem zamiast wysiąść i podejść do kobiety, cofnął swój pojazd i ruszając do przodu ominął stojące BMW uderzając ponownie, tym razem w przód pojazdu. Kobieta nie straciła zimnej krwi i pojechała za sprawcą, powiadamiając jednocześnie o zajściu policjantów. Kierujący osobowym fordem jechał w kierunku Stopnicy. Dyżurny buskiej jednostki natychmiast w ten rejon skierował patrol ruchu drogowego. W Broninie kierujący fordem stracił panowanie nad kierowanym przez siebie pojazdem, uderzył w barierki ochronne, uszkadzając je, a następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu gdzie zatrzymał się na poboczu. Tam uszkodzonego forda zauważyli policjanci. Był to pojazd sprawcy kolizji. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 47 – letniego kierującego. Okazało się, że mieszkaniec powiatu włodawskiego ma w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Nie miał też przy sobie dokumentów potwierdzających uprawnienia do kierowania i stwierdzających własność pojazdu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.  Jego pojazd trafił na policyjny parking. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, może grozić kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 47 – latka nie ominie również odpowiedzialność za popełnione wykroczenia. Mundurowi skrupulatnie je policzą i skierują wniosek o ukaranie do sądu.  

Opr. TP

  • Miejsce uszkodzenie barierek
  • Miejsce uszkodzenie barierek
  • Pojazd którym poruszał się nietrzeźwy kierujący