W środę włamanie, w piątek zatrzymanie - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W środę włamanie, w piątek zatrzymanie

Data publikacji 16.11.2015

W piątek policjanci Wydziału Kryminalnego z buskiej komendy, zatrzymali 18 – letniego mężczyznę. Mieszkaniec Buska – Zdroju podejrzany jest o kradzież z włamaniem do kiosku na jednym z buskich osiedli. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, w nocy z środy na czwartek. Właściciel kiosku na jednym z buskich osiedli zgłosił policjantom, że rano po przyjściu do pracy zauważył wybitą szybę wystawową. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Jak oszacował poszkodowany, z kiosku zginęły pieniądze w kwocie około 400 zł oraz papierosy rożnych marek. Łączną wartość skradzionego mienia, właściciel wycenił na kwotę ponad 1300 zł. Policjanci przystąpili do zabezpieczania śladów na miejscu przestępstwa.

Kryminalni przeanalizowali zebrane i zabezpieczone ślady. Na ich podstawie wytypowali sprawcę. W miniony piątek zatrzymali 18 – letniego mieszkańca Buska – Zdroju. Został on w tym dniu przesłuchany i doprowadzony do Prokuratury. Zastosowano wobec niego zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Konsekwencją czynu 18 – latka, może być nawet kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP