Dbajmy o bezpieczeństwo pieszych - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dbajmy o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 19.11.2015

Pomimo wielu apeli policji przekazywanych za pośrednictwem środków masowego przekazu, jak również w ramach działań profilaktycznych i licznych akcji, nadal na drogach dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

Jesienna aura gwałtowne zmiany pogody jak również częste zaniedbania pieszych i kierujących, przyczyniają się do dramatycznych w skutkach wypadków z udziałem pieszych.  Od początku roku na drogach województwa świętokrzyskiego zginęło 33 pieszych a 202 odniosło obrażenia. Policjanci ujawnili ponad 2600 pieszych którzy pomimo obowiązku poruszali się bez elementów odblaskowych. Do potrąceń pieszych dochodzi również na przejściach w miejscach gdzie  pieszy powinien czuć się najbezpieczniej. Mając na uwadze ostatnie wypadki z udziałem pieszych, apelujemy do wszystkich użytkowników ruchu drogowego aby dbali o bezpieczeństwo własne oraz innych użytkowników dróg. 

Zbliżając się do przejścia dla pieszych kierujący jest zobligowany do zachowania szczególnej ostrożności.  

Natomiast piesi którzy mają zamiar skorzystać z przejścia dla pieszych powinni upewnić się czy mogą bezpiecznie przejść przez jezdnię.  

Pamiętajmy że element odblaskowy może uratować nam życie, a pieszy w zderzeniu z pojazdem nie ma żadnych szans.

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach