Służby ratunkowe poszukują zaginionego - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Służby ratunkowe poszukują zaginionego

Data publikacji 23.11.2015

W sobotni wieczór dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju otrzymał informację o zaginięciu osoby. Zaginął 39 – letni mieszkaniec Bialska – Białej. Mężczyzna przyjechał około godziny 10:00 do miejscowości Łęka w gminie Nowy Korczyn, zaparkował swój samochód przed posesją i poszedł w kierunku rzeki. Wtedy był widziany po raz ostatni. Policjanci wraz ze strażakami natychmiast przystąpili do poszukiwań.

W stronę Nowego Korczyna udali się policjanci pełniący służbę patrolową. Wspólnie z strażakami przeszukali okolice posesji, na której po raz ostatni widziany był 39 – latek. Sprawdzili pustostany, okoliczne łąki, przeszli przez wały przeciwpowodziowe aż doszli do brzegu Wisły. Poszukiwania prowadzone były również z użyciem kamery termowizyjnej. Na miejsce przybył przewodnik z psem służbowym z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Pies podjął trop kierując się w stronę wału przeciwpowodziowego, następnie przez pola doprowadził do brzegu rzeki, gdzie stracił trop.    W poszukiwaniu wzięło udział ponad 20 policjantów oraz tyle samo strażaków. Niestety w tym czasie nie udało się odnaleźć zaginionego 39 – latka.

Działania poszukiwawcze trwały również wczoraj od rana. Dzisiaj służby ratunkowe sprawdzają brzeg Wisły w okolicy miejsca zaginięcia mężczyzny. Prowadzone jest przeszukiwanie linii brzegowej przy pomocy łodzi. Policjanci i strażacy przeszukują każdy metr terenu, zaglądają we wszystkie nawet trudno dostępne miejsca.

Opr. TP

 

  • Służby ratunkowe poszukują zaginionego