Bezpieczniej na świętokrzyskich drogach - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczniej na świętokrzyskich drogach

Data publikacji 23.11.2015

Na świętokrzyskich drogach jest o wiele bezpieczniej niż w roku ubiegłym. Mniej wypadków to także mniej osób zabitych i rannych. Analogicznie do roku ubiegłego mniejsza liczba osób zabitych, to tak jak by ocalony autobus z 33 pasażerami lub 33 uczniów licznej klasy.

Dzięki wielu działaniom profilaktycznym w gronie dzieci i dorosłych, na skutek licznych przeprowadzonych akcji oraz zmian przepisów ruchu drogowego, na drogach naszego regionu jest bezpieczniej.  Biorąc pod uwagę rok 2014 na drogach województwa świętokrzyskiego o 20 zmalała liczba wypadków. W roku ubiegłym zginęło o 33 osoby mniej, natomiast o 20 osób zmniejszyła się liczba rannych. Biorąc pod uwagę powyższe dane odnośnie mniejszej liczby osób poszkodowanych w wypadkach, wyraźnie można zauważyć, że świadomość użytkowników ruchu drogowego na temat bezpieczeństwa stale wzrasta.

Pomimo tych pozytywnych informacji, policjanci nadal apelują aby kierowcy nie ulegali rutynie i cały czas przestrzegali zasad bezpieczeństwa na drodze. Nadmierna prędkość, alkohol i nieprawidłowo wykonywane manewry na drodze nie są dobrym sprzymierzeńcem kierowców.

Piesi i rowerzyści powinni pamiętać, że ich bezpieczeństwo na drodze zależy w dużej mierze od nich samych. Zasada ,,widzieć i być widocznym’’ powinna być  hasłem przewodnim każdego użytkownika ruchu drogowego.     

Opr. MB

Źródło: KWP w Kielcach