Zatrzymany z suszem marihuany - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany z suszem marihuany

Data publikacji 30.11.2015

W sobotę wieczorem buscy policjanci zatrzymali 24 - letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o posiadanie środków odurzających. Do zatrzymania doszło w okolicy jednej z dyskotek na terenie Buska – Zdroju. Ustawodawca za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Buscy policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego podczas patrolu uzyskali informację, że w okolicy jednej z dyskotek 24 – latek może posiadać przy sobie środki odurzające. Mundurowi udali się na miejsce. Tam zastali mieszkańca gminy Staszów, u którego w odzieży funkcjonariusze znaleźli zawiniątko folii aluminiowej z zawartością suszu roślinnego w kolorze zielono-brunatnym. Zabezpieczoną substancję o wadze 2 gram, po przebadaniu na testerze narkotykowym, zidentyfikowano jako marihuana. Mężczyzna z trakcie zatrzymania był nietrzeźwy. W jego organizmie było prawie 1,4 promila alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Wczoraj został przesłuchany i poddał się dobrowolnie karze. Zabezpieczony susz trafi do dalszych badań laboratoryjnych. 

Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczona substancja to marihuana, mężczyźnie może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Opr. TP

  • Zabezpieczony susz