Zatrzymany przed domem z amfetaminą - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany przed domem z amfetaminą

Data publikacji 02.12.2015

Buscy kryminalni zatrzymali wczoraj 28 – letniego mieszkańca Buska – Zdroju. Znaleźli przy nim 6 zawiniątek srebrnej foli z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili ponad 80 takich zawiniątek oraz dwa woreczki z białym proszkiem. Ustawodawca za posiadanie znacznej ilości środków odurzających przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Busku – Zdroju od pewnego czasu podejrzewali grupę osób o handel narkotykami. Wczoraj po południu uzyskali informację, że jedna z nich, a dokładniej młody mężczyzna w swoim mieszkaniu posiada znaczną ilość środków odurzających i przygotowuje je do sprzedaży. Policjanci udali się na osiedle w pobliże bloku, w którym mieszka. Tam zauważyli idącego 28 – latka. Na widok policjantów zaczął on zachowywać się nerwowo, zaciskał coś w dłoniach. Nie podporządkowywał się poleceniom funkcjonariuszy. Jak się okazało, mężczyzna kurczowo ściskał 6 zawiniątek srebrnej foli aluminiowej z zawartością białego proszku oraz suszu roślinnego. Mężczyzna został przekazany umundurowanemu patrolowi, natomiast kryminalni udali się na przeszukanie jego mieszkania. W jego trakcie funkcjonariusze znaleźli dwa woreczki foliowe z zawartością białego proszku, 59 zawiniątek foli aluminiowej również z białym proszkiem oraz 24 zawiniątka z suszem roślinnym. Zabezpieczone substancje wstępnie zidentyfikowano, jako amfetamina i marihuana. Policjanci zabezpieczyli również wagę, która mogła służyć do porcjowania narkotyków, młynek oraz dwa telefony komórkowe.

Łącznie do dalszych badań laboratoryjnych stróże prawa zabezpieczyli 260 gramów amfetaminy oraz 30 gramów marihuany. Jak szacują policjanci, dzięki ich działaniu, na rynek nie trafi około   400 – 450 porcji narkotyku o przybliżonej wartości na nielegalnym rynku 13 500 zł.

Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Jeżeli dalsze badania potwierdzą, że zabezpieczone substancje to narkotyki, za posiadanie znacznej ilości środków odurzających 28 – latek może spędzić w zakładzie karnym nawet do 10 lat.

Opr. TP

  • Zabezpieczone narkotyki
  • Zabezpieczone narkotyki