Chuligan zatrzymany - Aktualności - KPP Busko-Zdrój

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Chuligan zatrzymany

Data publikacji 03.12.2015

Wczoraj policjanci z Komisariatu Policji w Stopnicy zatrzymali 18 – latka, którego podejrzewają o uszkodzenie autobusu. W nocy z soboty na niedzielę porysował pokrywę silnika w autobusie zaparkowanym w okolicy szkoły w Stopnicy. Właściciel pojazdu oszacował koszt naprawy uszkodzonego elementu na około 1000 zł. Za takie zachowanie grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do chuligańskiego wybryku doszło w Stopnicy, w sobotnią noc. Wtedy to nieznany sprawca umyślnie dokonał uszkodzenia autobusu. Na pokrywie silnika, zrobił rysę o ponad metrowej długości. Zgłaszający, 29 – letni mieszkaniec gminy Stopnica oszacował koszty naprawy na około 1000 zł. Policjanci zabezpieczyli zebrane ślady i ustalili, że za tym aktem wandalizmu może stać 18 – latek. W dniu kiedy doszło do uszkodzenia pojazdu, 18 – latek wraz z grupą znajomych przebywał w okolicy miejsca parkowania autobusu, gdzie wspólnie spożywali alkohol. Wczoraj został zatrzymany przez stopnickich kryminalnych. Śledczy podejrzewają, że uszkodzenia dokonał nożem, który miał ze sobą w nocy kiedy doszło do zdarzenia. Noc spędził w policyjnej celi.

Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem. Za uszkodzenie mienia ustawodawca przewiedział kare do 5 lat pozbawienia wolności.   

Opr. TP