Mł. insp. Gerard Bah nominowany do „Okularów równości” - Prawa Człowieka - KPP Busko-Zdrój

Prawa Człowieka

Mł. insp. Gerard Bah nominowany do „Okularów równości”

Data publikacji 09.03.2015

W tym roku mł. insp. Gerard Bah został nominowany do nagrody „Okulary równości”, która jest przyznawana przez Fundację im. Izabeli Jarugi – Nowackiej. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi podczas uroczystości wręczenia nagród, czyli spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet w dniu 17 marca.

Pełnomocnik Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Kielcach ds. Ochrony Praw Człowieka mł. insp. Gerard Bah został nominowany w kategorii: prawa mniejszości i przeciwdziałanie dyskryminacji z przyczyn innych niż płeć. W uzasadnieniu tego wyróżnienia czytamy, iż przyznane ono zostało „za propagowanie i wcielanie w życie równości wszystkich ludzi, aktywny sprzeciw wobec dyskryminacji, animowanie i prowadzenie akcji społecznych na rzecz osób pochodzących z mniejszości oraz stosowanie nowych metod i mediów do komunikowania się policji ze społeczeństwem”.

Obok naszego policjanta, w tej kategorii nominowano również Stowarzyszenie Kampania Przeciw Homofobii, obywatelki i obywateli Słupska oraz dr Annę Śledzińską-Simon.

„Okulary równości” wręczane są osobom, organizacjom lub instytucjom za szczególne osiągnięcia w zakresie praw kobiet i przeciwdziałania dyskryminacji.

Nagrodę można dostać w trzech kategoriach: prawa kobiet i przeciwdziałanie dyskryminacji z powodu płci, prawa mniejszości i przeciwdziałanie dyskryminacji z przyczyn innych niż płeć oraz sprawiedliwość społeczna i zwalczanie ubóstwa.

Uroczystość wręczenia nominacji i wyróżnień odbędzie się 17 marca o godz. 17.30 w Warszawie.

Przypomnijmy wyróżniony funkcjonariusz jest również Pełnomocnikiem Wojewody Świętokrzyskiego ds. mniejszości narodowych i etnicznych oraz trenerem Programu zwalczania przestępstw na tle nienawiści dla funkcjonariuszy organów ochrony porządku publicznego. Jest również członkiem Rady Konsultacyjnej przy Radzie Ministrów ds. przeciwdziałania ksenofobii, rasizmowi i związanych z tym nietolerancjami.

Na co dzień mł. insp. Gerard Bah szkoli policjantów i współpracuje z organizacjami pozarządowymi zajmującymi się przeciwdziałaniem wszelkim objawom dyskryminacji. Jest współautorem licznych publikacji dotyczących praw człowieka oraz inicjatorem licznych kampanii profilaktycznych, a także wielu spotkań z młodzieżą.

Trzymamy kciuki za funkcjonariusza naszego garnizonu.

Opr. M.T.

Źródło: KWP w Kielcach